O firmie

Czym się zajmujemy

Bytomski Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o. został utworzony w 1996 roku w procesie restrukturyzacji Bytomskiej Spółki Węglowej S.A.

Od początku swojego istnienia BZUG świadczy usługi górnicze dla kopalń węgla kamiennego. Przez ponad dwadzieścia lat swojego istnienia Firma wyrobiła sobie na rynku markę rzetelnego wykonawcy potwierdzoną między innymi Certyfikatem Zintegrowanego Systemu Zarządzania Jakością, środowiskowego i BHP.

Obecnie BZUG świadczy usługi na rzecz kopalń należących do PGG Sp. z o.o., oraz Węglokoks Kraj Sp. z o.o. W wyniku przekształceń własnościowych od 2011 roku firma jest w 100% prywatna, a jej właścicielami są osoby fizyczne.

Zarząd Spółki:

Prezes Zarządu mgr inż. Piotr Achtelik

Doświadczony menedżer, z wieloletnim stażem na stanowiskach kierowniczych. Absolwent Politechniki Śląskiej Wydziału Automatyki i Informatyki oraz licznych studiów podyplomowych. Doświadczenie zawodowe zdobywał w KWK Pstrowski, gdzie przeszedł drogą od stażysty do Głównego Energomechanika. Z Bytomskim Zakładem Usług Górniczych związany od początku jego istnienia, pełni w nim funkcję Prezesa Zarządu Dyrektora Naczelnego.

Wiceprezes Zarządu mgr Aleksander Hawel

Doświadczony menedżer, od wielu lat odpowiedzialny w firmach za obszar finansowy. Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach, a także studiów Executive MBA i Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Przez kilkanaście lat pracował na stanowiskach menadżerskich w grupie kapitałowej PGNiG S.A., gdzie brał udział w wielu procesach restrukturyzacyjnych. Z BZUG związany od 2011 roku, początkowo jako członek Rady Nadzorczej Spółki, a od 2015 roku jako Wiceprezes Zarządu Dyrektor ds. Ekonomiczno Handlowych.